חוות דעת שניה ברפואת שיניים לילדים

חוות דעת שנייה

למה חובה עליך לקבל חוות דעת שניה ברפואת שיניים לילדים ?

מקרה (אחד מני רבים) שארע במרפאת ד"ר יוגב לפני מספר ימים הצית בד"ר אודי יוגב  את הרצון לספר ולשתף את ציבור מטופלי המרפאה מדוע חובה לבקש ולדאוג לחוות דעת שניה ברפואת שיניים לילדים.

רועי  (שם בדוי) בן השבע ואמו קבעו תור לקבלת חוות דעת שניה באשר לטיפול שיניים שהוצע לרועי במסגרת טיפולי החינם המוענקים במרפאה ציבורית סמוכה.

בשיחת הטלפון לקביעת התור ציינה האם כי מדובר בילד עם צרכים מיוחדים,  "אוטיזם קל" , ופנייתה אל מרפאתנו נעשתה לאחר שקיבלה המלצות חמות עלי, ד"ר יוגב, כבעל ידע ומיומנות רבה בטיפול בילדים עם צרכים מיוחדים ולאור ניסיוני כמנהל שנים רבות במרפאת השיניים לילדים עם צרכים מיוחדים בבית איזי שפירא ברעננה.

בפגישה במרפאה ולאחר שיחת חולין קצרה עם רועי עוד בחדר ההמתנה התרשמתי שמדובר בילד מתוק עם יכולות תקשורתיות גבוהות ונכונות לשיתוף פעולה. ואכן, הדרך בה התיישב על כיסא הטיפולים, היענותו המיידית לבקשותיי, ואף שיתוף הפעולה שלו בביצוע שני צילומי רנטגן חשובים והכרחיים הבהירו לי מיידית את מצבו הרפואי ואת השיטה בה אוכל לטפל בו.

חשוב לציין כי במשך כל תהליך הבדיקה האימא היתה נוכחת בחדר, שקטה ורגועה ושידרה באופן תת מודע תחושת ביטחון בילד וביכולותיו. אף כשהתבקשה לצאת למספר שניות לצורך ביצוע הצילומים הפריחה לילד נשיקה ויצאה.

בשלב הזה ולאחר היכרותי עם רועי ואמו כאשר כל הנתונים הרפואיים בפני הצגתי אותן בפני האם, בעוד רועי עסוק בבחירת הפתעה מקופסת ההפתעות."

תוצאות הבדיקה של חוות הדעת השנייה ברפואת הפה והשיניים לילדים

  • עקירת שן חלב אחת.
  • איטום חריצים לארבעת השיניים הטוחנות קבועות הנמצאות כבר בפה בגיל זה.
  • מעקב בלבד אחרי מספר מוקדי עששת קטנים הנמצאים בשיני חלב נוספות.
  • ביצוע הטיפול בשתי פגישות תוך שימוש ב"גז צחוק" (נייטרוס) לצורך הרגעה וטשטוש קל.

בשלב הזה בלבד ביקשתי לקבל את תוכנית הטיפול שהוצעה לרועי במרפאה הציבורית:

  • עקירת שן חלב אחת. (כירורגית).
  • 5 סתימות (שחזורים) בשיני חלב נוספות.
  • ביצוע הטיפול בפגישה אחת בהרדמה מלאה.

ממה נובעים חילוקי דעות בין רופאים ותוכניות טיפול שונות?

חילוקי דעות מקצועיים בין רופאים הינם דבר מקובל, ולא תמיד האמת נמצאת אצל האחד והשגגה אצל האחר. ברוב המקרים האמת נמצאת באיזה שהוא מקום באמצע. אך יש להיזהר ולזכור כי בטיפולים המוענקים ב"חינם" האצבע קלה יותר על ביצוע טיפולי יתר Over Treatment ועל הפניה לטיפולים בהרדמה מלאה שאינה ניתנת בחינם ושעליה נגבה תשלום. דבר חשוב נוסף הוא חווית הטיפול או כפי שהיא נקראת במרפאת ד"ר יוגב, חווית המתרפא. יש הבדל תהומי בין טיפול שבו הילד שותף לטיפול ותחושותיו הן רוגע ושלווה לבין טיפול בהרדמה מלאה על כל המשתמע מכך.

חומר למחשבה

לנו ההורים אשר מקדישים זמן רב ומחשבה רבה וזהירה לפני ביצוע מהלכים חשובים בחיינו אך מתפתים לטיפולים רפואיים הניתנים לנו "חינם" מבלי לדעת שלעיתים המחיר אותו אנו משלמים על כך יקר מיותר ואף מסוכן, על אחת כמה וכמה כשמדובר בבריאות ילדינו.

מה החשיבות של קבלת חוות דעת שנייה בטיפול שיניים לילדים ?

חוות דעת שניה ברפואת שיניים לילדים היא כלי חשוב מאוד, נכון להקדיש את הזמן וגם את העלות בקבלת חוות דעת שניה ולדעת שהטיפול שנבחר מקובל, נכון ומיטבי. בדיוק כפי שנהוג לבצע סקר שוק לפני רכישה גדולה כך גם כאן. החשיבות גוברת כיוון שלא מדובר רק בהוצאה אלא ובעיקר בבריאות הפה והשיניים של ילדיך, זאת האחריות שלך.

אין זאת קריאה לבוא ולקבל חוות דעת שניה מד"ר אודי יוגב אלא להבין שיש לכך חשיבות רבה ולא משנה מי רופא השיניים או המומחה לרפואת שיניים לילדים שיבצע את הבדיקה ויכתוב את חוות הדעת השניה.

ד"ר אודי יוגב.

חוות דעת שניה ברפואת שיניים לילדים

שתפו מאמר זה

שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email

קביעת תור

התור אינו סופי וייקבע על ידי המרפאה