טיפולי שיננית ורפואה מונעת

טיפולי שינניות – מחלקת שימור, מניעה והדרכה

במסגרת פרוטוקול הטיפול במרפאת ד"ר יוגב מושם דגש בטיפול מונע ומשמר, צוות השינניות אמון לא רק על ביצוע הסרת אבנית, והקצעות אלא גם על הדרכה להיגיינת הפה, צחצוח נכון, שימוש בחוט דנטלי ושאר עזרים והכל כדי להמשיך ולשמר את מצבו הבריאותי של הפה  ולמנוע את הפגעים והנזקים לשיניים ולחניכיים. בטיפולי השיננית מתבצע מעקב ורישום ברשומה הרפואית של אותו מתרפא על מצב בריאות הפה  בדיקה שמהווה חלק מכלי האבחון המוקדם.

אבחון מוקדם הינו פעולה חשובה מאין כמוה, כיוון שניתן לאתר ולזהות פגעים ונזקים עוד בתחילת התהוותם ולטפל בהם לפני הפיכתם לנזקים חמורים הדורשים טיפולים מורכבים מסובכים ויקרים.

שירותי מחלקת השינניות במרפאה:

  • הסרת אבנית למבוגרים
  • הסרת אבנית לילדים
  • הסרת אבנית תחת השפעת נייטרוס ("גז צחוק")
  • בדיקת תקינות טיפול איטום חריצים – טיפול מונע לילדים ונוער
  • פלואורידציה
  • טיפולי הקצעות – הסרת אבנית עמוקה תחת אלחוש מקומי
  • הדרכה

חשוב להבין שבניגוד לרוב הרקמות בגוף האדם רקמת השן שנפגעה, בעקבות פגעי העששת, צריכה להיות מסולקת ומוחלפת בסתימה, (בשפה המקצועית מדובר בשחזור, זאת כיוון שמשחזרים את החלק הפגועה שהוסר). לכן כדאי לעשות ככל הניתן כדי להימנע ממצב כזה.

במרפאת ד"ר יוגב פועלות השינניות כדי לרתום את הילדים הקטנים וגם את המבוגרים כבר מביקורם הראשון למחויבות אמיתית לבריאות הפה. זאת באמצעות הסבר והדרכה, מתן התנסות בצחצוח בנוכחותן ובעוד כלים ושיטות. הקפדה נכונה ומתמדת תקטין את הסיכויים ללקות בנזקי העששת ומחלות החניכיים.

אצל ילדים מומלץ מאד לבצע טיפול מונע שנקרא "איטום חריצים". (ראה פרק נפרד) מדובר בטיפול מניעתי המקטין מאוד את הסיכוי לעששת. הטיפול אינו מחליף הקפדה על היגיינת הפה והשיניים וצחצוח נכון. בטיפול  נאטמים החריצים שעל גבי משטחי הלעיסה של השיניים הטוחנות והמלתעות, ובכך נמנעת הצטברות שאריות מזון וחיידקי העששת בחרירי החריצים. יחד עם זאת חלקי השן שנמצאים סמוך לשיניים אחרות וכל חלק בשן שלא עבר איטום נותר פגיע. לכן הטיפול מקטין משמעותית את הסיכוי ל"חורים", עששת, אך אינו מחליף את השמירה על היגיינת הפה והשיניים. במרפאת ד"ר יוגב מרבית המתרפאים בוחרים לבצע איטום חריצים לילדיהם כטיפול מונע.

אנחנו כאן בשבילכם,

אילונה מייסטר | אסנת ברוורמן  השינניות במרפאת ד"ר יוגב.