רפואת שיניים בחופשה בחו"ל

רפואת שיניים בחו"ל

כמה מבאסת יכולה להיות הסיטואציה של כאבי שיניים בעת חופשה במיוחד אם היא פוגעת בילדינו וגם בנו בעת בילוי חופשה בכלל ובחו"ל בפרט. כיצד אפשר למנוע מקרים של רפואת שיניים בחופשה בחו"ל?

חופשת הקיץ הגדולה, חגי תשרי, פסח ועוד מועדים שבהם אנו נוהגים לשבור את השגרה ולצאת לחופשה יכולים להפוך לסיוט אמיתי. אם מדובר בחופשה בחו"ל הדבר רק מחמיר. הביטוח לא מחזיר, הטיפול אינו מיטבי, היקרים שלנו סובלים גם הם עקב שיבוש החופשה, בקיצור לא נעים בלשון המעטה.

רפואת שיניים בחופשה בחו"ל ניתן למנוע זאת!

כמה טיפים שיכולים לעזור לבריאות השיניים בחופשה ולפניה:

  1. מניעה. רצוי מאד לעבור בדיקת שיניים מקיפה ויסודית לפני הנסיעה. כדאי מאד להשאיר מרווח זמן מספק במידה וצריך לבצע טיפול כל שהוא. הדבר נכון שבעתיים למי שלא פוקד את מרפאת השיניים שלו אחת לשנה לביקורת. כמובן שיש אוכלוסיות שהדבר מקבל משנה תוקף, כמו ציבור המושתלים, מתרפאים עם עבר של מחלות חניכיים, טיפולי שורש וכד'.
  2. טיפולים אלקטיביים מורכבים במיוחד ראוי שידחו לאחר החזרה מהחופשה על מנת למנוע מצב בו סיבוכים העלולים להיווצר יוותרו ללא אפשרות לפתרון.
  3. כדאי מאד להצטייד לקראת הנסיעה בתרופות לשיכוך כאבים המוכרות לנו וכמו כן בכדורי אנטיביוטיקה על כל צרה שלא תבוא.
  4. יש לרשום את מספר הטלפון, הדוא"ל והנייד של המרפאה או הרופא ולהתקשר לקבלת עצה בכל מקרה של התפתחות כאבים, נפיחות או חבלה באזור הפנים או השיניים, ובכל מקרה של ספק. לכל מקרה שלא יהיה: clinic@drudiyogev.co.il 09.7713407.
  5. במידת האפשר רצוי ללוות את השאלה הנשאלת בתמונה.
  6. במדינות מפותחות ניתן בדרך כלל לפנות למרפאת שיניים ללא חשש. במקרה של מדינות מפותחות פחות, כדאי לחפש מרפאה "מערבית".
  7. רצוי להימנע משימוש בתרופות מקומיות עלומות ולא ידועות. כדאי גם בנושא זה להתייעץ לפני השימוש.
  8. שימו לב, ביטוחי הנסיעות לחו"ל לא כוללים בדרך כלל טיפולי שיניים כך שההוצאה הכספית עלולה להיות גבוהה ללא החזר כספי ויש להתכונן לאפשרות הזאת. לאוכלוסיות מועדות נמליץ לברר בחברות הביטוח או באמצעות סוכן הביטוח אם קיימת הרחבה לביטוח נסיעות כולל רפואת שיניים.

זכרו שתכנון נכון של החופשה הוא אחד הגורמים המרכזיים בהצלחתה. בדיוק כפי שבוחרים מה לארוז במזוודה, מה מזג האוויר במדינת היעד כך נכון גם לתכנן את הדברים הבלתי צפויים והכה חשובים כמו בריאות הפה והשיניים ובריאות בכלל.

למתרפאנו הרוכבים על אופניים נשמח להמליץ על מסלולים ייחודיים שד"ר אודי יוגב דיווש בהם עם קבוצת הרכיבה שלו קבוצת F4C Friends for Cycling.

שתפו מאמר זה

שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email

קביעת תור

התור אינו סופי וייקבע על ידי המרפאה

דילוג לתוכן