הרכיבה האחרונה

הרכיבה האחרונה / נעם פארן

הי טלי, התרגשתי מאד מהמחווה שלכם להגיע ולהיות אתנו היום.

בהמשך לבקשתך מאתמול כתבתי את הדברים הבאים ואשמח לאישורך לפרסמם בפייס (ככה אודי קרא לפייסבוק):

לחברי בקהילת הרוכבים,
חזרנו לפני שעה קלה מארוע מרגש ורטוב לזכרו של אודי יוגב שהיה אדם נדיר ורוכב מהטובים שבנו.
בעשר השנים האחרונות צברתי אלפי שעות רכיבה עם אודי, גם כמוביל, גם לצידו וגם כמובל. אודי היה וירטואוז של אופניים ובכל מאות השעות שישבתי לו על הגלגל, במהירויות המגיעות לעיתים למעל 50 קמ״ש אני יכול להבטיח לכם שפעימות ליבי טיפסו רק עקב המאמץ בלהצמד לאופניו של אודי ולא בזבזתי פעימה מיותרת על חשש אחר, כי סמכתי על אודי בעיניים עצומות והוא מעולם לא איכזב.
ביום שבת האחרון היתה לי הזכות לרכב צמוד לאודי בשעה האחרונה לחייו. אודי תפקד באימון באופן יוצא דופן ובמקצועיות שאפיינה אותו תמיד. בסוף כל עליה (והיו רבות כאלו) אודי עשה פרסה וחזר לאחור להוביל את האחרונים. כל מי שמצוי בתחום יודע איזה מאמץ נדרש לסיים עלייה כמו צובה או לעלות מעין כרם לבר בהר ואיזו נחישות נדרשת כדי להסתובב למעלה, לרדת ולעשות שוב את מאות (ולעיתים יותר) המטרים האחרונים של הטיפוס. התנהלותו, תפקודו ותנועותיו של אודי באימון זה, כמו גם מיומנותו עד נקודת הנפילה היו ללא רבב וזה הכי חשוב לי שתדעו.
בסיום הירידה של צור הדסה אודי נקלע לתמרון חריף שחייב אותו לקבל החלטה בשבריר שנייה מבין שתי חלופות ששתיהן רעות מאד.
במקרה זה פשוט לא היתה חלופה טובה, אבל היתה חלופה אחת שתוצאותיה היו עלולות לגרום לפגיעה בי ואותה אודי בחר באצילותו לא לקחת, כי זה היה האיש, צנוע ולא מסוגל לפגוע באחר עד הסוף.
מאחל לכולנו המשך רכיבות בטוחות ושתמיד נדאג ונשמור על היקרים הרוכבים לצידנו.
נעם פארן F4C – קבוצתו של אודי.

שתפו מאמר זה

שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email

קביעת תור

התור אינו סופי וייקבע על ידי המרפאה

דילוג לתוכן